середа, 22 лютого 2017 р.
понеділок, 13 лютого 2017 р.
Виховна година
ТЕМА. Усі ми
різні, але в нас є багато спільного.
Мета: Спонукати учнів до
самоаналізу й самооцінки, вчити узгоджувати свої дії з думкою колективу;
виховувати почуття товариськості, взаєморозуміння взаємодопомоги, толерантності
у ставленні до інших.
Учитель. Якщо уважно подивитись
навколо себе, легко помітити , що кожна людина відрізняється від інших.
Подивіться один на одного і ви побачите, щ навіть зовнішньо ви не схожі: у
когось світле волосся , у когось - темне. А ще - коротке, пряме й хвилясте . Різного
кольору очі, різний зріст, будова тіла. Відрізняються ваші голоси, хода,
сміх...
Це зовнішні, відмінності які можна легко побачити,
почути.
Але люди відрізняються не тільки зовнішніми ознаками.
Різними є їхні думки, почуття, відчуття. Хочете переконатися в цьому?
пʼятниця, 3 лютого 2017 р.
Контрольна робота № 6 «Література ХХ – ХХІ століття»
Варіант 1
Рівень
1
1. Антуан де Сент – Екзюпері
загинув …
А) під час
експедиції в пустелю;
Б) під час
автомобільної катастрофи;
В) під час бойового
вильоту;
Г) від серцевого
нападу.
2. Маленький Принц
(за казкою-притчею А. де Сент-Екзюпері «Маленький Принц») подарував пілотові на
пам’ять про себе …
А)
трояндовий кущ;
Б) новий літак;
В) зорі, що сміються;
Г) нове джерело.
Контрольна робота № 5 «Барокко і класицизм» для 8 класу
Варіант 1
Рівень
1
1. Хто автор прозової книжки «Парадокси та проблеми»:
А) Мольєр;
Б) Лоренцо Берніні;
В) Джон Донн;
Г) П. Кальдерон
2. Збереглося 160 проповідей Донна і його найзнаменитіша.
Яка саме?
А) «Духовні
вправи»;
Б) «Прощання, яке
забороняє сум»;
В) «Поєдинок із
смертю»;
Г) «Ти допомога
моя».
Контрольна робота № 4 «Відродження (Ренесанс)»
Варіант 1
Рівень
1
1. Жанр віршів, написаних В. Шекспіром, - це:
А) елегії; Б)
сонети;
В) ямби; Г) айяти.
2. Збірку віршів «Канцоньєре» Ф. Петрарка написав:
А)
народною італійською мовою;
Б) літературною
італійською мовою;
В) латинською
мовою;
Г) грецькою мовою.
Контрольна робота № 3 «Середньовіччя» для 8 класу
Варіант 1
Рівень
1
1. Хронологічні
межі доби Середньовіччя:
А) V – X ст.;
Б)IV – XVст.;
В) V – XV ст.;
Г) V – IV ст..
2. Провідні теми поезії Ду Фу:
А) зображення
кохання, пейзаж;
Б) природа, сенс
буття;
В) зображення
природи та життя людини;
Г) зображення кохання,
природа.
середа, 1 лютого 2017 р.
Конспект уроку для 8 класу " Данте. Сонет 11"
Тема
уроку: Алігєрі Данте. Сонет 11 «В своїх очах вона несе кохання»
Цілі уроку:
ознайомити
учнів із життям і творчістю Данте;
поглибити
їхні знання про особливість доби пізнього Середньовіччя;
акцентувати
увагу учнів на моральній красі жіночих образів;
вчити учнів висловлювати свої думки, почуття;
розвивати
навички виразного читання;
сприяти
моральному вихованню учнів, виховувати любов до жінки, матері, сестри, коханої.
Тип уроку:
вивчення нового матеріалу
Компетенції
учнів на уроці: комунікативна,інформаційна,соціокультурна.
Обладнання
уроку: підручник, презентація,
мультимедійний проектор, зошити, портрет Данте, дидактичний матеріал,
літературознавчий словник
Епіграф: «В своїх очах вона несе
кохання, -
На кого гляне, всі блаженні вмить;
Як десь іде,
за нею всяк спішить,
Тріпоче серце
від її вітання.»
Данте Аліг’єрі
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ.
Актуалізація опорних знань.
1. Бесіда.
- Яка епоха прийшла на зміну античності? (Середньовіччя)
- Чим відрізняється середньовічна
культура? (за античності кожен народ мав
свою релігію, а в середні віки утверджуються світові релігії: християнство, буддизм,
іслам. Утворюються нові регіони, спільноти. Середньовіччя відкрило духовний
світ людини)
- Назвати основні жанри середньовічної
літератури? (епос, лірика, романи
(героїчний епос, куртуазна та придворна лірика, лицарські романи) )
- Яких митців періоду середньовіччя ви
знаєте? (Лі Бо, Ду Фу, Омар Хаям Леонардо
да Вінчі )
ІІІ. Робота над новим матеріалом
1.
Оголошення теми, мети уроку. Обговорення епіграфу до
уроку.
Легенда про
подорожнього флорентійського вигнаннця
Контрольна робота № 2 з теми «Література античної доби», для 8 класу
Варіант 1
Рівень 1
1. Добою античності в історії культури називають
історичну епоху та культурні досягнення.
А)
Стародавнього Риму;
Б)Стародавньої
Греції;
В)
Стародавнього Єгипту;
Г)
Стародавньої Греції та Риму.
2. Протагоніст у
давньогрецькому театрі – це …
А) негативний
герой;
Б) перший актор;
В) другий
актор;
Г) заспівувач у
хорі.
3. Герої «Іліади » Гомера:
А) Пенелопа, Ахілл,
Прометей, Гефест;
Б)Зевс, Пріам,
Гектор, Ахілл;
В) Касандра, Мідея,
Паріс, Еней;
Г) Мідея, Пріам, Гефест.
4. Поезія Тіртея «Добре вмирати тому…» - це:
А) елегія; Б)
ямб;
В) пісня. Г) сонет
Контрольна робота № 1 з теми «Вступ. Священні книги.», для 8 класу
Варіант 1
Рівень 1
1. Коли була створена Біблія:
А) XII – VI ст. до н. е. ;
Б) XII ст. до н. е. – II ст. н. е.;
В) 610 – 632 рр.;
Г) 610 – 634 рр.
2. Яке походження має Коран:
А) давньоіндійське;
Б) давньоарабське;
В) давньоєврейське;
Г) давньогрецьке.
3. Веди написано мовою:
А) санскрит;
Б) арамейською;
В) давньоєврейською;
Г) давньоіндійською.
4. Наймудрішого царя із Старого Заповіту звали:
А) Давид;
Б) Соломон;
В) Саул;
Г) Мойсей.
5. Хто є автором чотирьох канонічних Євангелій?
А) Ісая, Єремія, Єзкиїл, Даниїл;
Б) Мойсей, Соломон, Петро, Павло;
В) Марк, Іоан, Лука, Матвій;
Г) Никодим, Пилип, Фома, Іуда.
Підписатися на:
Дописи (Atom)